hgs  eokul   lgs   kyk  
  01.07.2024  

THY gençlerin eğitim ve meslek eğitimi için destek veriyor

THY Hamburg bürosu bu yıl 23 Nisan kutlamaları ile 26 Nisan ‘Zukunftstag-Gelecek’ günü programlarını birleştirdi. Lise öğrencisi Nedim Ünyılmaz’ı misafir eden THY Hamburg Müdürü Cemil Tezgah, “Gençlerimize eğitim ve meslek eğitimi konusunda ne kadar başarılı olursak o kadar güzeldir. THY olarak elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Kalifiye açığının giderek arttığı Almanya’da gençleri eğitim ve meslek eğitimine yönlendirmek için hayata geçirilen proje ve programlara her gün yenileri ekleniyor. Bunlara 23 Nisan Uluslararası Egemenlik ve Çocuk Bayramı da dahil oldu. Türk Hava Yolları (THY) Hamburg bürosu da 23 Nisan kutlamaları ile Almanya’da 26 Nisan tarihinde düzenlenen ‘Zukunftstag- Gelecek’ programlarını birleştirdi. Özellikle eğitim ve meslek eğitiminde gençlerin vizyonunu geliştirmeye amaçlayan bu proje ile 23 Nisan kutlamalarını birleştiren THY Hamburg Müdürü Cemil Tezgah, “Özellikle yurt dışında yaşayan ve yetişen çocuk ve gençlerimize eğitim ve meslek seçimi konusunda elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız ve imkan vermeliyiz. Çocuk ve gençlerimize yardımcı olmak hem toplum, hem kurum, hem de birey olarak hepimizin görevi. THY olarak çocuk ve gençlerin staj ve meslek eğitimi yapmaları için gayret ediyoruz. Amacımız daha fazla gencimize imkan sunmak. Bu sayede hem gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz hem de kendi ihtiyacımız olan personeli yetiştiriyoruz. Onlar vizyon sunuyoruz.’’dedi. THY Hamburg Müdürü Cemil Tezgah 23 Nisan vesilesi ile koltuğunu verdiği lise 6. Sınıf öğrencisi Nedim Ünyılmaz’a daha sonra çalışmalar hakkında da bilgi verdi. 26 Nisan Zukunftag programından dolayıda THY ve çalışmalar hakkında bilgi sahibi olan Ünyılmaz, “THY gibi dünyaca tanınmış bir kurumun müdürlük koltuğunda oturmak çok güzel bir duygu. Bunun yanı sıra THY bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak ayrı bir güzellik. Bana bu imkan verildiği için başta THY Hamburg Müdürü Cemil Tezgah olmak üzere tüm burada çalışanlara teşekkür ediyorum.’’dedi. Ünyılmaz daha sonra THY ile ilgili istek ve temennilerini de Tezgah’a iletti. Öte yandan Aşağı Saksonya Kültür Bakanı Dr. Bernd Althusmann, Sosyal İşler Bakanı Aygül Özkan ve Ekonomi Bakanı Jörg Bode yaptıkları ortak çağrıda çocuk ve gençlere mesleki konularda detaylı bilgi verilen vizyon sunulan ‘Zukunftstag’a daha fazla şirketin iştirak etmesini istediler.